Pokud už třebas máte na svém pozemku sezónní mobilní dům, je možnost ho předělat na mobilní dům celoroční. V nabídce bývají i mobilní domy s dvojitými okny a centrálním topením, ty často bývají prezentovány jako celoroční mobilní domy, ale i u těchto mobilních domů je kvůli povětrnostním podmínkám a šetření energie, nutno řádně zateplit. Pořádně zateplené mobilní domy jsou potom vhodné pro trvalé bydlení nebo třebas pro podnikání a to ve všech ročních období. Velkou výhodou je, že náklady na pořízení či spotřebu energií u celoročního mobilního domu jsou mnohonásobně nižší než u klasických rodinných domů. Sezónní mobilní domy se dají předělat na celoroční mobilní domy v jakékoliv výrobní hale u výrobců. Jeden z takových výrobců je mobilní dům celoroční top – mobilnidomy.
Cena celoročních mobilních domů – použité
Jelikož se původní sezónní mobilní dům musí zateplit, cena se odvíjí od velikosti a způsobu provedení. Cena se tedy pohybuje v rozmezí od 400 tisíc do 600 tisíc.
Zateplení mobilního domu
- Mobilní domy celoroční zateplené fasádou
- Mobilní domy celoroční zateplené dřevěným obkladem
Tepelná izolace
Abyste měli co nejlepší bydlení, je dobré kvalitně mobilní domek zaizolovat, jinak se může stát, že v létě bude si připadat jak v sauně a v zimě zas vám bude chladno.
Zateplit si mobilní dům, můžete polyuretanovou pěnou, která je správnou volbou a také budete mít izolaci na několik let a nemusíte jej dále doplňovat. Po celkovém nástřiku se vytvoří souvislá vrstva bez spár a skulinek, tudíž by teplo nemělo unikat.
Pěna se nanáší v tenké vrstvě, než jiné klasické izolační materiály, proto je výhodou, že lze s ní zaizolovat místa, kde je méně místa. Lze zaizolovat jak interiér, tak i exteriér.
Pokud tedy budete mít kvalitně zaizolovaný mobilní dům, sníží se vám náklady na bydlení a budete se i cítit lépe. Jestliže tedy zainvestujete do zateplení například polyuretanovou pěnou, peníze se vám začnou vracet do 3 až 5 let, potom už jen spoříte.