Mobilní dům, obyvatelný po celý rok, je schůdnou cestou k vlastnímu bydlení mimo městskou zástavbu, stranou od stresových faktorů, které ve větších městech negativně působí na každého z nás. O tento způsob bydlení roste zájem zejména v posledních deseti letech, vzhledem k stále rostoucím cenám bytů a rodinných domů.
Rychlost výstavby – klasická zděná stavba, to je akce na minimálně půl roku, s tím, že poté, co se dokončí hrubá stavba, elektroinstalace, rozvody vody, odpadů a vytápění, přijdou na řadu ostatní práce v interiéru. Máte minimálně na celý rok vystaráno z hlediska časového, a pokud jste velmi pracovně vytíženi, může to být poměrně velké sousto.
Mobilní dřevostavba se montuje v hale, včetně zateplení a technického zázemí, a je kompletně připravena k usazení na základovou desku či kotevní patky. Zároveň ji lze snadno připojit k inženýrským sítím a rovněž je kompletně vybavena nábytkem a topnou soustavou, a to vše dle dohody na přání zákazníka. Kupujete-li tedy mobilní dům ve vyšší kategorii (celoročně obyvatelný, zateplený a dostatečně komfortní s obytnou plochou cca 50 m2), máte jej za několik týdnů kompletně přichystaný k užívání.
Jak je to s životností a údržbou
Nejčastější otázky, poté, co lidé shlédnou vzorový objekt, a rozhodnou se pro jeho pořízení, se kladou na téma životnosti, použitých materiálů a údržby. Je třeba si však uvědomit, že celoroční dřevěné mobilní domy lavarohouse.cz nemají nic společného s těmi sezonními na podvozku, co je lze spatřit nejčastěji v kempech na sezónní přespávání.
Jde o dřevostavby srovnatelné s nízkoenergetickými domy, zásadní rozdíl spočívá v tom, že se na místo instalují pomocí jeřábu, a dodávají se již jako hotový celek. Jejich hmotnost se pohybuje kolem sedmi tun, převáží se na speciálním podvozku. Teoreticky je samozřejmě možné takový dům přestěhovat na jiné místo, ovšem nikoli tak, že jej jednoduše zapřáhnete za auto a cestujete s nimi jako s obytným karavanem.